
Kite Sport Club

Tropea - Lipari-szigetek - Siracusa
Kétszer egy hetes Tirrén-tengeri túravitorlázás
2013. szeptember 14–27.


I. szakasz:
Tropea - Lipari-szigetek - Messina - Catania
2013. szeptember 14–21.
II. szakasz:
Siracusa - Messina - Tropea
2013. szeptember 21–27.


Folyamatosan működő vulkán


Lipari-szigetek
„Éoli-szigetek” vulkanikus szigetvilág a Tirrén-tengerben, Szicíliától északra. Népszerű turisztikai célpont, évente mintegy 200 ezren látogatnak el a szigetekre. A szigetcsoport névadója egyben legnagyobb tagja, Lipari. A „Lipari-szigetek” elnevezés a hely turisztikai népszerűsítése miatt terjedt el, mivel ezt a nevet könnyebb kiejteni, mint azt, hogy „Éoli”. A többi sziget: Vulcano, Salina, Filicudi, Alicudi, Stromboli és Panarea. Utóbbi szomszédságában a Basiluzzo nevű kopár szirt emelkedik néhány kisebb társával a tenger színe fölé. Lipari városának mintegy 11 000 lakója van, közigazgatasi szempontból – Salina kivételével – valamennyi sziget hozzá tartozik. A szigetek legfőbb látványosságai Stromboli és Vulcano aktív tűzhányói, de Vulcano melegvízű fürdőiről is híres.




Szicília
Szicília a Földközi-tenger legnagyobb szigete, valamint Olaszország közigazgatásilag legkiterjedtebb régiója. Területe 25 700 km2, lakosainak száma kb. 5 millió. Olaszország Calabria tartományától a Messinai-szoros választja el Kelet felől. A szigeten található Európa leghatalmasabb tűzhányója, az Etna (3370 m), nem messze Catania városától. Igen aktív vulkán, gyakori kitörések jellemzik.




Tropea
A Tirrén-tenger partján, Calabria nyugati partvidékén fekszik. Festői óvárosa a partvidékből merőlegesen kiemelkedő 40 méter magas mészkő sziklán fekszik. A település területén a rómaiak egy kikötőt létesítettek, amelyről idősebb Plinius és Sztrabón úgy tartották, hogy Héraklész alapította, miután hazatért Ibériából. A középkorban a normannok hódították meg és csatolták a Szicíliai Királysághoz. A 19. század elején vált önálló községgé, amikor a Nápolyi Királyságban felszámolták a feudalizmust. Egyik fő látnivalója a manapság már a szárazföld részét képező, de egykoron a partközeli Santa Maria szigeten fekvő, Santa Maria dell’Isola háromhajós bazilika és bencés kolostor.